ŻALUZJE PIONOWE 


zaluzje pionowe

 

Żaluzje pionowe sa praktycznym, komfortowym i estetycznych rozwiązaniem. Verticale swietnie zastępują firanki czy zasłony, doskonale sprawdzają sie w biurach oraz budynkach użyteczności publicznej. Dzięki swoim zaletom często wybierane jako rozwiązania również w budynkach mieszkalnych. Płynna regulacja położenia pasków znakomicie umożliwiają steranie oświetleniem w pomieszczeniach. Dzięki szerokiemu wyborowi wzorów i kolorów dekorują nie tylko pomieszczenia biurowe ale także nadają uroku wnętrzom mieszkalnym. W naszej ofercie posiadamy żaluzje o szerokości 127mm. Verticale mogą być także wykonane w systemie, który pozwoli na zamontowanie ich na oknach ze skosami.

Żaluzje wykonuje się w 4 systemach sterowania:

 - system 1 – lamele rozsuwają się „od łańcuszka”

 - system 2 – lamele rozsuwają się „do łańcuszka”

 - system 3 – lamele rozsuwają się jednocześnie z obu stron do  środka (łańcuszek jest z jednej strony)

 - system 4 – lamele rozsuwają się z obu stron do środka – niezależnie gdyż łańcuszek jest z dwóch stron (rozwiązanie to stosuje się gdy szerokość żaluzji przekracza 200 cm

Alternatywą dla lameli tekstylnych wykonanych najczęściej z poliestru lub włókna szklanego są lamele PCV. Rozwiązanie to, dzięki bardzo licznym zaletom jest powszechne w USA, Kandzie oraz niektórych państwach w Europie, obecnie także coraz częściej w Polsce.

Zalety verticali PCV:

 - mogą zaciemniać okno znacznie dokładniej od żaluzji tekstylnych,

 - posiadają atest niepalności,

 - nie pochłaniają kurzu, wilgoci i zapachów,

 - są łatwo zmywalne, proste i niezawodne w eksploatacji,

 - przez wiele lat utrzymują oryginalne walory estetyczne i funkcjonalne,

 - w porównaniu do lamel tekstylnych, zaciemniających i niepalnych ich cena jest trzykrotnie niższa,

 - mogą mieć różne kolory od strony wewnętrznej i biały od strony zewnętrznej, dzięki czemu okna budynku z zewnątrz wyglądają jednorodnie pomimo różnych dekoracji poszczególnych pokoi.

 

Tkaniny na żaluzje pionowe


Kontakt

Powstańców Wielkopolskich 18
30-553 Kraków

 573-968-733 i 573-968-747

biuro@aklas.pl

mapa