INTELIGENTNY DOM 


inteligentny dom

Inteligentny dom to budynek posiadający nowoczesne systemy i technologie zwiększające bezpieczeństwo i wygodę mieszkania domowników. Systemy takie pozwalają wprowadzić oszczędności w domowym budżecie i są coraz częściej obecne w nowo budowanych domach. Jeszcze do niedawna, inteligentny budynek był synonimem czegoś ekskluzywnego i elitarnego. Dziś właściwie trudno sobie wyobrazić dom bez przynajmniej podstawowych elementów inteligentnych rozwiązań. Obecnie systemy inteligentnego domu są coraz bardziej dostępne cenowo, a w przyszłości takie rozwiązania będą powszechnie stosowane, a wręcz niezbędne.

Urządzenia inteligentnego domu łączą się ze sobą bezprzewodowo, korzystając z bezprzewodowej sieci Wi-Fi domowego routera. To oznacza, że nie ma konieczności kładzenia kabli. Wraz z rozwojem technologicznym rośnie oferta rozwiązań, które stworzone zostały przede wszystkim dla wygody użytkownika. Nowatorskie systemy, które wchodzą do naszych wnętrz stają się też coraz bardziej powszechne dzięki oszczędnościom powstałym dzięki zarządzaniu nowoczesnym domem. Możliwość zarządzania całym budynkiem z dowolnego miejsca na świecie niesie ze sobą wiele dobrego. Będąc na wakacjach można dowolnie regulować temperaturę domowego ogrzewania, otworzyć lub przymknąć okno, włączyć w dowolnym pomieszczeniu światło, zobaczyć kto odwiedził nas podczas nieobecności, a nawet zamienić z naszym gościem kilka słów czy ustawić na odległość optymalną temperaturę. Jednak to nie wszystko. Dzięki systemowi możemy także z dowolnego miejsca rozsuwać i zasuwać rolety, sterować bramą, czy nawadnianiem ogrodu. Jeśli chcemy, aby powitała nas ulubiona muzyka, możemy ustawić ją jeszcze przed dotarciem do domu, podobnie jest z filmami. Oczywiście automatyzacja bramy wjazdowej, czy drzwi garażowych również nie stanowi najmniejszego problemu. Pamiętajmy o tym, iż nie musimy decydować się od razu na pełną automatyzację swojego domu – możemy bowiem robić to stopniowo, na przykład zacząć od jednego pomieszczenia i z czasem wprowadzać system do kolejnych. Wystarczy tylko zastanowić się, co jest dla nas priorytetem, a które rozwiązania mogą jeszcze trochę poczekać.

Współpracujemy z takimi firmami jak Somfy, Mobilus, Inel czy Fibaro, które dają gwarancję najlepszej jakości oferowanych na rynku systemów. W połączeniu z wyspecjalizowanymi instalatorami pracującymi w naszej firmie, dostają Państwo pewność, że produkt końcowy zamontowany w Państwa domu posiada najwyższą jakość.

Przyjdź do naszego salonu lub zadzwoń i zapoznaj się ze wszystkimi dostępnymi na rynku systemami.